Ceny walut są wysokie, ale panuje względna stabilizacja

Kurs euro jest wysoki, lecz stabilny. Już ponad 2 miesiące cena euro porusza się w stałych widełkach. Podobnie zresztą kurs dolara amerykańskiego. Z tym, że dolar potaniał później, bo dokładnie 1 grudnia kurs zjechał na stałe do kanału, którym do dziś się porusza.

Co ciekawe kurs dolara skończył trend spadkowy. Przebił linię narysowaną na załączonym wykresie. Co to może oznaczać? Może oznaczać wszystko, dosłownie, ponieważ cena dalej może zacząć opadać tworząc bliźniaczą linię trendu spadkowego przestawioną kawałek dalej. Kurs może też odbić i dolar zacznie drożeć. To są wszystko czyste spekulacje.

Kurs franka szwajcarskiego podobnie drąży poziomy kanał, czyli cena franka jest względnie stabilna od dłuższego czasu. Funt brytyjski także, choć tu są większe skoki i stabilizacja trwa krócej.

Nasz punkt widzenia wskazuje na pewien aspekt polskiej gospodarki. Nasza gospodarka jest silna, ponieważ pomimo zawieruchy wojennej tuż obok naszej granicy, mimo problemów z cenami za energię, kar nałożonych przez Unię Europejską oraz braku funduszy z UE, to polska złotówka się wzmocniła, a następnie utrzymuje poziom.
Dosłownie to wygląda tak, jakby rynek czekał na sygnał, że w końcu naszym politykom z partii rządzącej udało się odpuścić i dogadać z Unią, aby otrzymać pieniądze z KPO.

Jako ciekawostkę można też podać, że kurs korony czeskiej do euro jest najniższy od ponad 10 lat. To znaczy korona jest bardzo mocna. A to waluta naszego sąsiada, także państwa postkomunistycznego, także mającego dużą inflację.

A na dobrą pogodę dla naszej złotówki dobrze wróżą odczyty inflacji. Jest już kolejny miesiąc minimalnie niższa. Ale co będzie dalej? Czy nasi politycy się dogadają, co „car” Putin jeszcze wymyśli, czy zima uderzy mocno? Kto to wie…

Ale jedno jest pewne – w naszym kantorze kursy walut są atrakcyjne, zapraszamy serdecznie!
Przy większych zakupach dajemy atrakcyjne rabaty.

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 6 stycznia 2023