Lej rumuński na wakacje

Do Rumunii warto pojechać, aby zanurzyć się w bogatej kulturze, przepięknych krajobrazach i autentycznej gościnności. Jest tam co zwiedzać!
Ale najpierw zajrzyj do naszego kantoru po lej rumuński. Dostaniesz go w dobrej cenie, dzięki czemu wakacje będą jeszcze lepsze 🙂

Rumunia zapewne wielu osobom kojarzy się ze znanym wampirem Drakulą. W czasie urlopu możesz udać się tropem Drakuli w siedmiogrodzkim zamku Bran, prawdziwej ikonie Rumunii. 
Następnie zanurz się w baśniowych urokach miast takich jak Sibiu, Cluj-Napoca i Bukareszt. Odkryj ich zabytkowe centra, pełne barokowych budynków, kolorowych kamienic i przepięknych kościołów.

Dla wszystkich wielbicieli Drakuli w naszym kantorze rumuński lej w dobrej cenie!

Rumunia to także raj dla miłośników przyrody. Wędruj przez malownicze szlaki Karpat, gdzie możesz spotkać dziką faunę i florę, a także podziwiać panoramę górskich szczytów. Zwiedź również unikalne jeziora solankowe, które są prawdziwym cudem natury.

Rumuński lej w większej ilości się przyda, ponieważ Rumunia jest krajem, który pielęgnuje swoje tradycje. Odwiedź wiejskie gospodarstwa i doświadcz autentycznej rumuńskiej gościnności. Zasmakuj lokalnej kuchni – od pysznych sarmale do znakomitego win rumuńskiego. Weź udział w lokalnych festiwalach folklorystycznych, gdzie będziesz mógł zobaczyć tradycyjne stroje, taniec i muzykę.

Ale pamiętaj – przed wyjazdem konieczne odwiedziny w naszym kantorze w Bydgoszczy po lej rumuński!

Rumunia jest krajem o bogatej historii, kulturze i niezwykle różnorodnych krajobrazach. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas wizyty w Rumunii:

Zamek Bran (Zamek Drakuli)
Popularnie nazywany „Zamkiem Drakuli”, jest to jeden z najbardziej znanych zabytków Rumunii. Zamek Bran, zlokalizowany na granicy Transylwanii i Wołoszczyzny, słynie ze swojego powiązania z legendą o hrabim Drakuli.

Sibiu
To urocze miasto w regionie Transylwanii jest jednym z najważniejszych kulturalnych centrów Rumunii. Starówka Sibiu, z jej malowniczymi uliczkami i kolorowymi kamieniczkami, jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zamek Peleș
Ten bajkowy zamek w Sinaia jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Został zbudowany w stylu neorenesansowym dla króla Karola I i jest otoczony przez piękne ogrody.

Brasov
Ten malowniczy średniowieczny gród w Transylwanii jest idealnym miejscem do odkrywania historii regionu. W mieście znajduje się także Czarny Kościół, jeden z największych gotyckich kościołów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dolina Jiu (Transalpina i Transfogaraska)
Te dwie malownicze drogi górskie oferują niektóre z najpiękniejszych widoków w Rumunii, przecinając Karpaty i oferując panoramę na dziką, niezakłóconą przyrodę.

Deltę Dunaju
Ten obszar jest jednym z największych i najlepiej zachowanych delty rzecznych w Europie, jest domem dla wielu gatunków ptaków i dzikich zwierząt. Idealne miejsce dla miłośników przyrody.

Maramureș
Ten region na północy kraju jest znany z zachowania tradycyjnej kultury rumuńskiej, z drewnianymi cerkwiami wpisanymi na listę UNESCO i unikalnym krajobrazem wiejskim.

Bukareszt
Stolica Rumunii, często nazywana „Małym Paryżem” ze względu na swoją architekturę. Warto odwiedzić Pałac Parlamentu, drugi co do wielkości budynek administracyjny na świecie po Pentagonie.

Sighișoara
Ta dobrze zachowana średniowieczna cytadela jest również miejscem narodzin Włada Palownika – człowieka, który zainspirował legendę Drakuli.

Monastyr w Voronecie
Często nazywany „Kaplicą Sykstyńską Wschodu”, jest to jeden z najbardziej znanych klasztorów w Rumunii. Znajduje się w regionie Bukowiny i jest słynny z niebieskich fresków na zewnątrz budynku, które przedstawiają różne sceny biblijne i historyczne, w tym „Sąd Ostateczny”. Ten zabytek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest niezbędnym punktem na trasie zwiedzania Rumunii dla każdego, kto jest zainteresowany sztuką, historią i duchowością.

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy!

Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 16 maja 2023