PLN wciąż słaby

Środa przynosi dalsze osłabienie złotówki. Niektórzy analitycy mówią używając wręcz mocnych słów – złoty jest skrajnie wrażliwy i rozchwiany.

Drożeją wszystkie główne waluty: euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski.
Według wielu analityków wpływ na polską walutę mają między innymi silny dolar oraz kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej.

Adam Glapiński w ostatnich wypowiedziach ponownie podkreślał, że Rada Polityki Pieniężnej nie ma wpływu na bieżącą inflację, gdyż jest ona spowodowana przez sytuację międzynarodową – między innymi przez niedobory półproduktów i przerwane łańcuchy dostaw.
Dlatego RPP podtrzymuje swoją opinię, że wzrost stóp procentowych wpłynie głównie na spowolnienie gospodarcze Polski, a nie na zahamowanie spadku siły nabywczej polskiego złotego złotego. Prezes NBP zaznacza jednak, że sytuacja gospodarcza w Polsce i na świecie jest dynamiczna, i jeśli zajdzie taka potrzeba, RPP będzie reagowała.

Aczkolwiek w przypadku decyzji o podniesieniu stóp procentowych ciężko spodziewać się, aby te zostały podniesione do poziomów, które znacznie wzmocnią PLN .
Druga sprawa to pamiętajmy, że pełny wpływ stóp procentowych na rynek jest odnotowywany dopiero po dłuższym czasie – nawet po kilku kwartałach.

Jakie mogą być kursy walut?
Wobec powyższego, wątpliwym wydaje się być znaczący spadek kursu USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN lub CHF/PLN w najbliższym czasie.
Czyli waluty będą raczej drożały.

Zadzwoń! Zaproponujemy najlepszy kurs!
52 349 38 78 lub 512 381 696

ul. Dworcowa 39 ( róg Dworcowej i Marcinkowskiego )

https://kantorbydgoszczcent.pl
Kantor CENT Bydgoszcz – zawsze udana transakcja!


Data publikacji 17 listopada 2021