Euro drożeje

Pogorszenie nastrojów inwestycyjnych na Wall Street przełożyło się na osłabienie PLN i wyjście kursu euro powyżej poziomu 4,70 zł. Za to dolar amerykański przestał tracić względem euro.

Analitycy dopatrują się początku końca rynkowego karnawału w tą środę, gdy na nowojorskich giełdach pojawiły się spadki. A ten „karnawał” trwał od Świąt Bożego Narodzenia.
Poza tym ewentualne osłabienie apetytu na ryzykowne aktywa jest czynnikiem szkodzącym polskiemu złotemu. Niestety nasza waluta traktowana jest jako niezbyt bezpieczna lokata kapitału.

A z technicznego puntu widzenia, czyli analizy wykresów, kurs EUR-PLN przełamał opór na poziomie 4,7070 i z impetem i wzrósł dziś rano do nawet 4,7385. To można potraktować jako otworzenie przestrzeni do dalszych wzrostów, czyli do osłabienia złotego. Wykres zaczął też wyraźniej tworzyć wznoszącą się linię wsparcia.

Na dołączonym wykresie niebieski prostokąt obejmuje większy przedział, ponieważ chcieliśmy też pokazać dalsze wierzchołki, jeszcze z początku grudnia oraz starsze.

źródło: bankier.pl oraz opracowanie własne

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy!
Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 20 stycznia 2023