I po próbie sił na głównych parach walutowych

Ostatniego dnia marca na naszym blogu pojawił się wpis Próba sił na głównych walutach.
Dotyczył on obserwacji wykresów kursu euro i dolara amerykańskiego. Główne waluty zbliżyły się do istotnych linii, które analitycy techniczni określają jako linie wsparcia, czyli takie miejsca, które bronią przed spadkami, ale jeśli zostaną przebite, to spadki są znaczące. I stało się, kursy głównych walut przebiły swoje linie wsparcia, no i solidnie spadły. 

Polski złoty wyraźnie się umacnia. Notowaniom naszej waluty paradoksalnie sprzyja uporczywie wysoka inflacja, która w ostatnich tygodniach rozprawiła się z rynkowymi oczekiwaniami na obniżki stóp procentowych w NBP.

W poniedziałkowy poranek kurs euro wynosił 4,6068 zł i pozostawał na podobnym poziomie co przed weekendem. Przez ostatnie 2 tygodnie polska waluta zdecydowanie się umacniała.
Kurs euro obniżył się o około 10 groszy – biorąc za punkt odniesienia przybliżoną średnią kursu z 4 tygodni przed spadkiem notowań. Jest to najniższy poziom od czerwca ubiegłego roku.

Funt brytyjski także spada i jest aktualnie blisko półrocznego minimum. Za funta trzeba było z rana zapłacić 5,2168 zł. W piątek za to funt brytyjski notowany był poniżej 5,20 zł – to jest najniżej od wrześniowego załamania.

Obojętnie czy kursy rosną czy spadają u nas są bardzo atrakcyjne – niska marża, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.
Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy!

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 24 kwietnia 2023