Lira turecka na wakacje

Wakacje w Turcji to moc atrakcji

  • Aksamitne, złociste plaże, idealne do błogiego wylegiwania się.
  • Wyśmienita kuchnia pełna orientalnych smaków.
  • Luksusowe hotele z doskonałymi spa, gdzie zregenerujesz siły.
  • A dla tych kochających zwiedzać jest mnóstwo zapierających dech w piersiach zabytków. Niżej te bardziej znane, bo nie chcemy robić na stronie kantoru przewodnika turystycznego 😉

Ale zanim wyjdziesz na wspaniałe wakacje zajrzyj do naszego kantoru po lirę turecką. U nas lira w dobrej cenie! 

A to kilka bardziej znanych zabytkowych miejsc w Turcji:

Hagia Sophia – Świątynia Boska w Stambule, która była kościołem, meczetem i muzeum. Została zbudowana w 537 roku i jest jednym z najważniejszych zabytków w Turcji.
Mezquita – Wspaniały meczet w Stambule, znany również jako Błękitny Meczet. Został zbudowany w XVII wieku i jest jednym z największych meczetów na świecie.
Cappadocia – Unikalny region geograficzny, znany z charakterystycznych formacji skalnych i podziemnych miast. Znajduje się w środkowej Turcji.
Efes – Starożytne miasto greckie i rzymskie, położone w pobliżu miasta Selcuk w zachodniej Turcji. Znane jest z takich zabytków jak Biblioteka Celsiusa i Teatr Efeski.
Topkapi – Wielki Pałac Osmański w Stambule, który był siedzibą władz imperium osmańskiego przez wiele wieków. Znajduje się w pobliżu Hagia Sophia.
Pamukkale – Naturalne źródła termalne i białe tarasy z soli wapiennej, które są jednym z największych atrakcji turystycznych w Turcji. Znajduje się w zachodniej Turcji.
Aspendos – Starożytne miasto greckie i rzymskie, położone w pobliżu Antalyi w południowej Turcji. Znane jest z dobrze zachowanego Teatru Aspendos.
Kariye Museum – Kościół Chora, który został przekształcony w meczet i następnie w muzeum. Znajduje się w Stambule i jest znane z wspaniałych fresków i mozaik.
Ani – Starożytne miasto na granicy z Armenią, które było kiedyś stolicą królestwa Armenii. Znane jest z takich zabytków jak Katedra Ani i Wieża Dziewicza.
Safranbolu – Urocze miasto w północnej Turcji, które słynie z dobrze zachowanej architektury osmańskiej i tradycyjnych domów. Zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy!
Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 2 maja 2023