Waluty USD, EUR, GBP na zapisy

W ostatnich dniach przeżyliśmy spore zawirowanie w kantorach, takie jakiego nie było chyba od czasów socjalistycznych.
Klienci chcący nabyć główne waluty USD, EUR, GBP byli zapisywani na godziny. Dochodziło do kuriozalnej sytuacji, ponieważ nie liczyła się cena kupowanej waluty, lecz jej dostępność. Oznacza to, że kupowano jak leci, czyli nie czekano na okazję, lecz brano po cenie z danej godziny.

Z jednej strony nie ma co się dziwić ludziom – za naszą wschodnią granicą odbywa się regularna wojna. Nasza gospodarka ledwo co wraca do normy po 2 latach osłabienia covidem, a do tego coraz głośniej trąbi się o zawirowania gospodarczych na całym świecie w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. Odbije się to wielkim echem na naszym globie.

Ludzie potrafią popadać w panikę. To obserwowaliśmy już, gdy po ogłoszeniu dotarcia do Polski coronavirusa z marketów w ciągu jednego dnia wykupiono makarony, mleko i mąki. Tak samo jak po rozpoczęciu inwazji Rosyjskiej na Ukrainie ludzie w Polsce opróżnili bankomaty, a na stacje benzynowe ustawiały się długie kolejki. Teraz mamy kolejki po paszporty.

Spokój jest najlepszym doradcą. Radzimy na spokojnie podejść do tematu zakupu walut. Ceny skoczyły do góry, ale już wracają. Ceny walut cały czas „chodzą”, warto chwilę poczekać. Ci którzy kupili „na górce” mogą w ciągu jednej doby stracić nawet 20 groszy na jednym euro, czy dolarze amerykańskim.

Działajmy spokojnie, nie lokujmy wszystkiego w jedną walutę. Warto dywersyfikować swoje środki.

Zapraszamy do naszego kantoru, Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
Doradzimy i zaoferujemy atrakcyjne ceny walut!


Data publikacji 9 marca 2022