Czyżby większa zmiana kursu na walutach

Wszystkie 4 główne waluty EUR, USD, GBP,CHF zachowują się identycznie od 2 dni – mocno drożeją. Jest jedna rzecz, która troszkę niepokoi.  Wykres EUR dodatkowo zszedł do poziomów wsparcia, które sięgają aż do zeszłego lata, a euro od 2 tygodni systematycznie taniało, aż do momentu dojścia do tego wsparcia…

Nasza opinia to oczywiście czysta spekulacja, lecz patrząc na to co zeszłego lata kurs euro zrobił, jak wtedy wystrzelił, bo to inaczej nie można nazwać, a następnie wykonał łagodną dłuższą korektę i ponownie wystrzelił, to na taki widok pojawia się gęsia skórka.

Patrząc na pozostałe główne waluty to obecnie dolar amerykański przez około 3 tygodnie obijał się jak pijany zając w kanale 😉 Czyli kurs był w bocznym trendzie, bez większych zmian.
Ale od dwóch dni dzieje się to samo co na euro, czyli kurs zanurkował, przez co dolar potaniał, a teraz już drożeje.

Funt brytyjski tak samo się zachował, czyli zanurkował i od dwóch dni ta waluta drożeje.

Frank szwajcarski bardzo podobnie, tu jedynie jest taka różnica, że jego nurkowanie zaczęło się kilka dni wcześniej niż dolara, ale nie było tak wielkie jak na euro, które taniało 2 tygodnie.

Podsumowując – od dwóch dni główne waluty idą mocno do góry i to równo, jak jeden mąż. Coś tu jest dziwnego. Wygląda, jakby opowieść o mocnym złotym została zakończona, czyli PLN wyczerpał swoją siłę.
Ale pożyjemy zobaczymy. To tylko obserwacje wykresów przy popołudniowej kawie.

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy!
Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 3 marca 2023