Euforia trwa krótko

Wielka radość po wyborach pokazała, że gospodarka odnotowała dobrą zmianę w wynikach wyborów. Ruszyły wzrosty na giełdach, a na naszym poletku kursy walut zanotowały mocny skok w dół, czyli polski złoty się wzmocnił. Jednak moc tej radości wyrażonej w zmianie kursu nie jest wcale taka duża, jakby to się mogło wydawać.

Wczoraj główne waluty dalej nurkowały, bo w poniedziałek był pierwszy zjazd kursów. Wiele z mediów, zwłaszcza tych nie podlegających pod polski rząd, obwieściło, że polski złoty bardzo potaniał, że to mocny znak, że to wielka ulga dla frankowiczów, że w końcu mogą złapać oddech i inne takie tam zachwalania.

Tymczasem jest troszkę inaczej. Tekst ten to chłodna ocena sytuacji, nie wynikająca z naszych preferencji „partyjnych”. Bo jak to mawiał mój dziadek – każdy żyd swój towar chwali 😉 A chodzi tu o brak zachowania właściwej oceny i o popadanie w skrajności.

Patrząc na wykresy walut widzimy, że kursy w poniedziałek i wtorek mocno zanurkowały, lecz również dość mocno zawracają w dniu dzisiejszym.

Euro

Wczoraj zjechało do 12 groszy w stosunku do zamknięcia z piątku, a w momencie pisania tego tekstu różnica wynosi już tylko 7,5 grosza, jest blisko połowy tego nurka.

Dolar amerykański

Wczorajszy zjazd o 14 groszy, a w chwili obecnej różnica do piątku to 8 groszy.

Funt brytyjski

Wczorajszy nurek o 15,5 grosza, a teraz zostaje już 9 groszy.

Frank szwajcarski

Wczoraj zjechało 15,5 grosza, tymczasem dzisiaj zostaje już tylko różnicy 7 groszy. O matko z córką, toż to kosmiczna ulga dla frankowiczów, jak to niektóre media trąbiły…

Tak tak, nie chwal dnia przed zachodem słońca. Bo zanim powstanie nowy rząd to może i ceny paliw pójdą w górę, a potem może i coś się inflacji jeszcze przydarzy. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Oj, ale dzisiaj powiedzonka z rękawa wypadają…
A może znasz jakieś pasujące do sytuacji na wykresach walut?

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy! Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat. I to obojętnie kto wygra wybory! 😉
 
Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego
 
Tel. 52 349 38 78
 
Kom. 512 381 696


Data publikacji 18 października 2023