Główne waluty zachowują się identycznie

Podsumowanie tygodnia od ostatniego wpisu w zeszły piątek. W tym czasie kurs USD, EUR, GBP i CHF zrobiły taki sam układ na wykresie.

Przeczuwaliśmy wzrosty. Nie tam, żeby być malkontentem i w kółko tylko narzekać. Nie, nie. Wpis z poprzedniego tygodnia poparty był obserwacjami.

I co zaszło przez ten czas?
Kurs USD oraz EUR minimalnie opadł zaraz po naszym wpisie, czyli złotówka się wzmocniła, dosłownie o okolicy 3 groszy. Po czym wykonał przez te dni wzrost i spadek, czyli całkiem elegancki łuk. Na samym końcu, czyli dziś nastąpiło odbicie kursu, a to oznacza, że złotówka straciła, a USD i EUR podrożały. Ilustrują to dwa obrazki.

Są to wykresy dobowe, nie widać na nich dość ładnego łuku jaki przez ostatnie dni waluty zrobiły, bo to na mniejszym interwale czasowym można zobaczyć.
Wykres celowo jest ze świecami dziennymi, ponieważ obszar w którym ostatnio kurs USDPLN oraz EURPLN robi zmiany kierunków jest dość znaczący. Tak dość luźno został zaznaczony na niebiesko.
Po opadnięciu kursów z tego szalonego wybicia podyktowanego paniką związaną z wybuchem wojny, widać że w tym zaznaczonym obszarze dość często dochodzi do zmian kierunku lub kluczenia kursu zanim obierze nowy kierunek.

Ciekawostką jest też to, że na wystąpienie prezesa Glapińskiego kursy w ogóle nie zareagowały, tak jakby nie było wydarzenia.

Za to funt brytyjski oraz frank szwajcarski zrobiły dokładnie ten sam ruch co dolar amerykański oraz euro, z tym, że odrobinę mocniej wybiły, czyli bardziej złoty stracił. Nie jest to wielka różnica.

Wygląda to ogólnie na testowanie poziomów ceny i po takim kolejnym odbiciu kurs może zacząć podążać do góry. Czyli waluty mają szansę na zdrożenie.
Ale jak to w świecie finansów i światowej gospodarki sytuacja jest bardzo dynamiczna, a to co czytasz to głośne rozważanie, a nie wyrocznia.

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy, oferujemy atrakcyjne kursy walut. Możesz negocjować, dajemy rabaty przy większych zakupach.

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 9 grudnia 2022