Kurs korony szwedzkiej powoli i systematycznie rośnie

Korona szwedzka zyskuje na wartości i nie jest to chwilowy wyskok. Sytuacja trwa od miesiąca, a co będzie dalej to w dużym stopniu zależy od samej gospodarki Szwecji.

Trend umacniania szwedzkiej waluty rozpoczął się po pierwszej obniżce stóp przez Riksbank. Patrząc na koniunkturę gospodarczą ta utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie, a do tego inflacja w Szwecji spada. Dodatkowo analitycy przewidują systematyczny wzrost gospodarczy w kolejnych latach, a w przyszłym roku inflacja może obniżyć się i sięgnąć dna 😉 Oczywiście mam na myśli zero. To wszystko razem sprawia, że korona szwedzka ma potencjał do umacniania się i to systematycznego.

Za to sytuacja polskiej waluty przechodzi ciężkie chwile. Złoty stracił w ubiegłym tygodniu przez wzrost ryzyk politycznych w Europie. Nie pomagają nam polityczne zawirowania u naszych gospodarczo mocniejszych sąsiadów. Tu chodzi o rozwiązanie francuskiego parlamentu i kurs euro do dolara.
Wybory we Francji odbędą sią na koniec miesiąca, a ich wyniki poznamy na początku lipca. Do tego czasu trzeba się liczyć z podwyższoną zmiennością na rynku polskiej waluty.

Eksperci szacują, że w przypadku przejęcia władzy przez skrają prawicę we Francji, potencjalne krótkoterminowe skutki dla rynków mogą być całkiem duże. To bowiem związane jest z wielkimi niewiadomymi odnośnie dalszego kształtowania się europejskiej polityki. Tu każda niepewność jest tym czego inwestorzy na rynku akcyjnym nie lubią. Dlatego amerykańskie indeksy mogą cały czas prezentować się relatywnie lepiej, więc kapitał tam będzie zmierzał.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie materiałów z fxmag.pl

Po koronę szwedzką i inne waluty wpadaj do naszego kantoru, mamy je w dobrej cenie!

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego
 
Tel. 52 349 38 78

Tel. 52 551 31 94

Kom. 512 381 696


Data publikacji 21 czerwca 2024