Kursy walut mocno w górę

W zeszły piątek coś się zaczęło dziać na rynku walut. Kursy głównych walut zrobiły niezłą zmyłkę, ponieważ zanurkowały troszeczkę, aby od nowego tygodnia zacząć marsz w górę.
Czyli w piątek nasza złotówka troszkę się umocniła, dając złudne nadzieje, że kursy ruszą ku dołowi. Niestety, zaraz od poniedziałku nasz złoty sukcesywnie mocno traci.
Tak, coś się wreszcie dzieje, bo od wielu tygodni kursy głównych walut poruszały się w bocznym trendzie.

Euro przez ten tydzień podrożało o około 10 groszy, dolar amerykański podrożał o 12 groszy. Frank szwajcarski drożeje mocniej, o około 14 groszy i powoli zbliża się do rekordów z jesieni, kiedy to w listopadzie nakreślił wysoki szczyt.

Wczorajsze wystąpienie prezesa NBP nic nie pomogło, od wczoraj polski złoty jeszcze bardziej osłabł.
Prezes Glapiński zapowiedział, że zbliżamy się do punktu przegięcia, będzie gwałtowny spadek inflacji. Niestety jego zapowiedzi analitycy finansowi nie biorą za pewnik, ponieważ wielokrotnie mylił się w ocenie sytuacji. Tym razem zapowiedział, że w grudniu 2023 inflacja ma wynieść 6 procent. Dla przypomnienia – już dawno temu zapowiadał o 6% w styczniu tego roku.

Dodatkowo złotemu nie pomaga postawa Rady Polityki Pieniężnej, która zakończyła cykl podwyżek stóp procentowych.
Tymczasem zarówno kierownictwo Europejskiego Banku Centralnego jak i Rezerwy Federalnej ma w planach dalsze podwyżki stóp procentowych.

Sytuacja na rynku walut dodatkowo się komplikuje, ponieważ polski złoty pokazał już swoją wrażliwość na wydarzenia za wschodnią granicą. Tymczasem Rosjanie mogą zgotować nową ofensywę w rocznicę wybuchu wojny.

Jeśli szukasz waluty w dobrej cenie zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy!
Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696

 


Data publikacji 10 lutego 2023