Nasza waluta jest mocna

Patrząc na kursy walut człowiek widzi przyszłość w różowych okularach, no prawie 😉 Oto Polska rośnie w siłę! Bo przecież mocna waluta oznacza silną gospodarkę.
A co by było, gdyby w polityce było spokojniej? A czemu w polityce? Ano temu, że to polityka, odkąd ludzkość prowadzi pisemny zapis swoich dziejów, zawsze przeszkadza w rozkwicie gospodarczym. No może nie polityka, lecz politycy 😉

A teraz do rzeczy, czyli co się dzieje w temacie walut

Kurs euro spadł w pobliże tegorocznych minimów. To już 3 tydzień, gdy europejska waluta skacze jak piłeczka odbijając się od tego poziomu. Dołączamy zrzut ekranu.

Warto zauważyć, że kurs euro wyrzeźbił nowy kanał, waluta idzie bokiem. I tu bardzo ważne – poziom ten jest bliski minimum osiągniętemu od 4 lat, czyli od momentu na chwilę przed wybuchem pandemii koronawirusa.
Czyli mamy czas oczekiwania, a jeśli do tego dodać zapowiadający się zastrzyk funduszy z Unii, to może nasza waluta jeszcze bardziej się wzmocnić.

Za dolara amerykańskiego ponownie płacimy mniej niż 4 złote. Amerykańska waluta też idzie bokiem, ale kanał się zawęża.

Frank szwajcarski także potaniał i to mocniej. Notowany jest blisko najniższych poziomów od grudnia.

Funt brytyjski zjechał do styczniowych minimów.

Sytuacja z polskim złotym jest o tyle ciekawa, że ostatnie informacje wskazują na dość mocne zaburzenia w naszej gospodarce. Chodzi o długo wyczekiwane ożywienie w przemyśle, bo panuje zastój. Poza tym ceny producentów w styczniu spadały w rekordowo szybkim tempie. Za to bardzo mocno wzrosła cena pracy – płace realne w sektorze przedsiębiorstw rosły w najszybszym tempie w XXI wieku.
I mimo tego nasza waluta pokazuje taką siłę…

Źródło: opracowanie własne na podstawie materiałów z bankier.pl

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy! Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.
 
Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego
 
Tel. 52 349 38 78
 
Kom. 512 381 696


Data publikacji 21 lutego 2024