Stopy procentowe bez zmian, kursy walut też

Narodowy Bank Polski w środę po godzinie 15 poinformował o decyzji, którą po posiedzeniu w dniach 5-6 marca podjęła Rada Polityki Pieniężnej. Po raz kolejny stopy procentowe zostają na dotychczasowym poziomie. Stopa referencyjna wciąż wynosi zatem 5,75 proc. Decyzja RPP jest zgodna z przewidywaniami analityków. Jak na to zareagowały kursy walut?

Zareagowały bardzo słabo, bez niespodzianek – kursy walut stabilnie krążą w swoich przedziałach.

Kurs euro z samego rana wynosił 4,3101 zł i pozostawał na podobnym poziomie co dzień wcześniej. Od trzech tygodni sytuacja na parze euro-złoty pozostaje stabilna. Kurs idzie bocznym kanałem, który stopniowo się zwęża.
Euro wciąż notowane jest tuż powyżej poziomu 4,30 zł, którego to wsparcia nie udało się jak dotąd przełamać. Przełamać na dobre, bo delikatne „muśnięcie” było, ale to jak lizanie przez szybkę.

Dolar podobnie zachowuje się jak euro, kurs USDPLN także zmierza w trendzie bocznym, aczkolwiek są dwie różnice co do euro. Rozpiętość cen, czyli kanał na dolarze jest znacznie większy, no i rysuje się już od początku stycznia.

Konkludując po wielu godzinach od ogłoszenia decyzji odnośnie stóp procentowych waluty podążają spokojnym kursem. Zaraz po ogłoszeniu troszkę mocniej kurs opadł, czyli polski złoty się umocnił, ale bez żadnych rewelacji tak odnośnie wielkości ruchu, czy też przebicia ważnych poziomów.

Ciekawostką jest frank szwajcarski, który sukcesywnie tanieje, dzisiaj dotknął poziomu z listopada zeszłego roku, od którego wtedy właśnie mocno się odbił.

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy! Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.
 
Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego
 
Tel. 52 349 38 78
 
Kom. 512 381 696


Data publikacji 6 marca 2024