Trwa stabilizacja PLN

Dzieje się bardzo ciekawa sytuacja w związku z naszą walutą. Kursy w stosunku do najważniejszych walut krążą w niewielkim zakresie, trwa to już prawie 2 tygodnie.

Nawet dzisiaj, pomimo podwyżki stopy referencyjnej NBP o 0,75 pkt. proc. do poziomu 6,00% kursy nie zareagowały w żaden znaczący sposób.
A to już jest dziewiąta podwyżka stóp procentowych od października 2021 roku. Brak silniejszej reakcji na rynkach po publikacji decyzji Rady Polityki Pieniężnej oznacza, że decyzja ta wpisuje się w oczekiwania inwestorów.

Spoglądając na wykresy kursu USDPLN widać, że cena zeszła do poziomu, który całkiem niedawno był utrzymywany przez 3 tygodnie. Widać teraz stopniowe osłabianie wahnięć kursu. W analizie technicznej zaczyna to przypominać formację chorągiewki.

Za to na wykresie EURPLN widać, że kurs zszedł do poziomu sprzed napaści Rosji na Ukrainę, wręcz do poziomu na dzień rosyjskiej agresji.
Dodatkowo cena zaczyna podążać w kanale, co też może zapowiadać jak i w przypadku USDPLN mocniejsze wybicie.

 

Zapraszamy do kantoru, Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
Zapewniamy bezpieczeństwo zawieranych transakcji oraz bardzo dobre ceny. U nas możesz negocjować, nie szukaj, odwiedź nasz kantor!

 


Data publikacji 8 czerwca 2022