Waluty mocno podrożały

Wygląda na to, że coś dzieje się z polskim złotym, mocno słabnie, kilka głównych walut mocno drożeje. Jeszcze do niedawna tylko frank szwajcarski drożał, a euro, dolar amerykański i funt brytyjski obijały się każda waluta w swoim kanale i to w dłuższym terminie. Obecnie każda główna waluta przebiła istotne poziomy z punktu widzenia analizy technicznej.

Zapowiada się, że kursy głównych walut mocno ruszą do góry. Niektórzy analitycy przykładowo szacują, że teraz cena euro zmierza w okolice 4,45 PLN.
Wynika to z wybicia kursu górą ze swojego kanału i zakładając, że kurs wyrzeźbi podobnej szerokości nowy kanał, wtedy cena osiągnie okolice 4,45.

Podobnie jest z kursem dolara amerykańskiego – cena wybiła górą kanał. Bazując na analizie technicznej marsz kursu dolara można szacować na okolice poziomu 4,12.

Rzućmy jeszcze okiem na funta brytyjskiego, tutaj widzimy również wybicie. Celowo zostawiliśmy granatowy pasek z naszego wykresu w poprzednim wpisie, gdzie opisywaliśmy poświąteczny letarg na głównych walutach. Widać jak mocno cena wybiła ponad poziom oporu.

Co ważne dolar mocno zyskuje w stosunku do euro, a mocny dolar nigdy nie pomaga naszej gospodarce. Na wykresie także zostawiliśmy naszą linię z poprzedniego wpisu. To była linia wsparcia, ponieważ teraz, gdy cena ją przebija to mamy już linię oporu.

Osłabienie złotego widać także na giełdzie. Inwestorzy robią odwrót od polskich aktywów. Od początku roku trwają spadki na warszawskiej giełdzie – WIG20 spadł już o ponad 8%.

Pamiętajcie, że powyższe to tylko luźne dywagacje, które poparte są subiektywnymi obserwacjami. Nie jest to wyrocznia, tylko materiał do przetrawienia przez każdego czytelnika 🙂
A czas pokaże jak kursy walut będą krążyć na wykresach.

Zapraszamy do naszego kantoru w Bydgoszczy! Oferujemy bardzo atrakcyjne kursy walut, a przy większych zakupach otrzymasz dobry rabat.
 
Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego
 
Tel. 52 349 38 78
 
Kom. 512 381 696


Data publikacji 17 stycznia 2024