Zasysanie kapitału do USA

Analitycy finansowi prawie jednogłośnie twierdzą, że szanse na wzmocnienie polskiej złotówki są niewielkie. Złotówka jest bardzo słaba, główne waluty sięgnęły szczytów i od tygodnia nie chcą opaść.

Czynniki osłabiające naszą walutę są zewnętrzne, jak i wewnętrzne. To może zabrzmieć jak naciągana hipoteza, jednak wielu specjalistów od gospodarki podkreśla wagę mocnych podwyżek stóp procentowych w Rezerwie Federalnej, które umacniają dolara i zasysają światowy kapitał do USA, zwłaszcza z rynków wschodzących, a do tych zalicza się i nasza gospodarka.
Stąd właśnie taki przewrotny i intrygujący tytuł tego wpisu 😉

Oczywistym zewnętrznym czynnikiem osłabiającym PLN jest napaść Rosji na Ukrainę, a do tego niespodzianki z rurociągami na dnie Bałtyku, jak i pod polskimi polami uprawnymi.

Ale mamy też i czynniki wewnętrzne, które bardzo negatywnie wpływają na osłabienie polskiej złotówki. To trwająca napięta sytuacja pomiędzy naszym rządem, a Unią Europejską. Do tego w ostatnim czasie dochodzi otwarty konflikt w łonie Rady Polityki Pieniężnej, który nie poprawia wiarygodności polskich władz monetarnych.

Ale pamiętajcie, że obojętnie jak słaba czy mocna będzie nasza waluta, to u nas w kantorze macie dobre ceny, zapraszamy!

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
(róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego)

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 12 października 2022