Zmiana na kursie EURUSD staje się faktem?

Od prawie dwóch tygodni następuje powolne, ale płynne odwrócenie kursu na parze EURUSD, czyli zyskuje euro, dolar amerykański słabnie.
Miesiąc temu nastąpiło przebicie linii trendu spadkowego, a potem powtórne przebicie i mocniejszy ruch w przeciwną stronę.

Nie wiadomo co będzie dalej, może cena zacznie podążać sąsiednim kanałem?

Z całą pewnością nowe rozmowy o kolejnej podwyżce stóp Fed o 0,75% mające mieć miejsce w połowie grudnia w oczywisty sposób ściągają tą walutę w dół.

Mimo, że inflacja w strefie euro wynosi 10%, co zmusza Europejski Bank Centralny do podniesienia stopy lub wydawania niepokojących oświadczeń dotyczących dalszych podwyżek stóp, to jest jeden bardzo ważny czynnik, który odróżnia sytuację w Unii Europejskiej od sytuacji w USA. Chodzi o kryzys energetyczny.

W Stanach Zjednoczonych ceny paliw i energii elektrycznej niewiele się zmieniły w ciągu roku, podczas gdy w Europie ceny mocno wzrosły, fatalnie komplikując przyszłość zarówno Europy, jak i europejskiej waluty.
Powyższa sytuacja z paliwami oraz energią w momencie nadchodzącej zimy oznacza, że waluta euro będzie pod presją.
A zima dopiero przed nami, oby była w miarę łagodna. Szacuje się, że styczeń – luty może przynieść problemy z dostawą prądu tak w Polsce, jak i w innych krajach Europy, co jeszcze bardziej może mącić na europejskich rynkach.

Kończąc jak zwykle zapraszamy do naszego kantoru. U nas oferujemy atrakcyjne kursy walut. Z nami się dogadasz!

Kantor Cent Bydgoszcz ul. Dworcowa 39
róg ul. Dworcowej i Marcinkowskiego

Tel. 52 349 38 78

Kom. 512 381 696


Data publikacji 23 listopada 2022